Ładowanie…

Rysunek Techniczny GD&T/GPS

Szkolenia online: PODSTAWY - GD&T - ADVANCED - ISO286 - CHROPOWATOŚĆ POWIERZCHNI
przewiń w dół

Chropowatość powierzchni

„Chropowatość powierzchni to jedna z najważniejszych „cech” powierzchni elementów, powierzchni w sensie fizycznym rozumianej jako granica pomiędzy przedmiotem a otoczeniem. Chropowatość powierzchni to nic innego jak zbiór parametrów, które opisują „jakość” wykonanej powierzchni. Jakość  w konkretnym, zdefiniowanym zastosowaniu. Każde zastosowanie (szczególnie zastosowania specjalne) kontrolowane powinno być odpowiednim parametrem chropowatości, tym, który  zapewni odpowiednie właściwości tej powierzchni”

Tak wygląda wstęp do nowego szkolenia, które pojawiło się w portalu rysunektechniczny24.pl. To szkolenie wchodzi w część pakietu szkoleń z szeroko pojętej wiedzy nt. świadomego czytania rysunku technicznego. W ten sposób, pakiet pięciu szkoleń w zdecydowanie bardziej niż w podstawowym zakresie wyjaśnia wszelkie zagadnienia związane z poprawną interpretacją rysunku technicznego. Najnowszy kurs dotyczący chropowatości powierzchni to w sumie 4 rozdziały, 60min materiału. W tym szkleniu omówione zostały najważniejsze informacje dotyczące zagadnienia chropowatości powierzchni – filtracja sygnału, parametry chropowatości, typowe zastosowania, oznaczenia na rysunku oraz pomiar. Wszystkie te informacje to w sumie 5 filmów video.

To szkolenie to idealne uzupełnienie dostępnych czterech kursów – w zasadzie jest to domknięcie tematu tak, aby dostępne szkolenia tworzyły podstawową i bogatą bazę wiadomości nt. rysunku technicznego.

Zapraszam do udziału w szkoleniach!

Dodaj komentarz