fbpx
Ładowanie…

Rysunek Techniczny GD&T/GPS

Szkolenia online: PODSTAWY - GD&T - ADVANCED - ISO286 - CHROPOWATOŚĆ POWIERZCHNI
przewiń w dół

Szkolenie otwarte, Wisła 15-17.09.2021

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z zakresu Wymiarowania i Tolerowania Geometrycznego – GPS/GD&T. To szkolenie zostało zaplanowane na wrzesień i będzie to szkolenie trzydniowe.

Pierwsze dwa dni to szkolenie wg. naszego podstawowego planu szkolenia GD&T/GPS (opis szkolenia) , natomiast dzień trzeci to rozwinięcie szkolenia podstawowego wg. planu szkolenia Advanced (opis szkolenia).

Dlaczego trzy dni? Ponieważ jest to szansa, aby poznać język wymiarowania i tolerowania geometrycznego zarówno od strony praktycznych podstaw, jak i od strony nieco bardziej zaawansowanej. Co ciekawe, dzień trzeci będzie opcjonalny, tzn. tylko dla zainteresowanych uczestników. Co ważne i warte podkreślenia – to szkolenie odbędzie się dokładnie wg planu i schematu szkoleń online – dokładnie ten sam program.

Jak będzie to wyglądać w praktyce?

Do hotelu w Wiśle uczestników zapraszamy już 14 września wieczorem. To będzie czas, aby spokojnie odpocząć i rozpocząć szkolenie już następnego dnia, w środę 15 września. Oczywiście każdy dzień rozpoczynamy śniadaniem, natomiast w trakcie szkolenia zapraszamy na serwis kawowy oraz obiad. Szkolenie rozpoczynamy każdego dnia o godzinie 8.30, natomiast planowana godzina zakończenia to 15.30. Ostatnim dniem szkolenia będzie piątek, 17 września, tutaj około godziny 15.00 planujemy zakończenie i wręczenie certyfikatów.

Tutaj ważna informacja – każdy uczestnik szkolenia trzydniowego po szkoleniu otrzyma pełny dostęp do portalu rysunektechniczny24.pl (wartość 498PLN), gdzie będzie mógł zapoznać się z pozostałymi tematami szkoleń, a przede wszystkim będzie mógł powracać do szkolenia GPS/GD&T.

Cena:

Cena za udział w szkoleniu trzydniowym, wraz z wyżywieniem, trzema noclegami, kompletem materiałów drukowanych oraz dostępem do portalu rysunektechniczny24.pl wynosi 1548 PLN. Jest to cena brutto, zawierająca już wszelkie wymienione pozycje.

Cena za udział w szkoleniu dwudniowym (bez szkolenia „ADVANCED”) , wraz z wyżywieniem, dwoma noclegami, kompletem materiałów drukowanych oraz dostępem do portalu rysunektechniczny24.pl (do szkolenia GD&T/GPS) wynosi 1348 PLN. Jest to cena brutto, zawierająca już wszelkie wymienione pozycje.

Jesteś zainteresowany udziałem w szkoleniu? Twoja firma jest zainteresowana udziałem pracowników w tym szkoleniu? Zapraszamy do kontaktu – liczba miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik otrzymuje oczywiście fakturę VAT. Zakup udziału w szkoleniu będzie możliwy poprzez nasz sklep (odpowiednie pozycje pojawią się już niebawem), natomiast dla firm zakup miejsc będzie możliwy poprzez zgłoszenie (płatność na podstawie faktury VAT wystawionej z datą ostatniego dnia szkolenia lub na podstawie faktury Pro – Forma).

Plan szkolenia:

 1. Wstęp i wprowadzenie (1szy dzień)
  Podstawowe terminy i definicje związane z GD&T,
  Potrzeba stosowania GD&T na rysunkach,
  Rysunek bez GD&T,
  Przegląd podstawowych norm związanych z wymiarowaniem i tolerowaniem geometrycznym,
  Quiz.
 2. Definicja wymiaru (1szy dzień).
  Podstawowa zasada tolerowania wg ISO i konsekwencje jej zastosowania (wymiar domyślny wg ISO),
  Podstawowa zasada tolerowania wg ASME i konsekwencje jej zastosowania (wymiar domyślny wg ASME),
  Pozostałe rodzaje wymiarów wg ISO 14405,
  Quiz.
 3. Wymaganie Maksimum Materiału (1szy dzień).
  Definicja i cel stosowania,
  Granica Wirtualna Maksimum Materiału,
  Konsekwencje stosowania zasady na rysunkach,
  Podstawy budowy sprawdzianów pomiarowych,
  Quiz.
 4. Bazy w GD&T (2gi dzień).
  Definicja, symbol, położenie symbolu,
  Wyznaczanie układów baz,
  Układ bazowy z zastosowaniem Zasady Maksimum Materiału,
  Kolejność ustalania baz,
  Quiz.
 5. Przegląd tolerancji geometrycznych (2gi dzień).
  Tolerancje kształtu (prostoliniowość, okrągłość, płaskość, walcowość),
  Tolerancje kierunku (nachylenie, prostopadłość, równoległość),
  Tolerancje położenia (pozycja, współosiowość, symetria),
  Tolerancje bicia,
  Tolerancje kształtu wyznaczonego zarysu oraz wyznaczonej powierzchni,
  Przykłady zastosowań,
  Interpretacja osiowa/Interpretacja powierzchniowa (wymaganie maksimum materiału),
  Strategie pomiarowe.
 6. Złożone przypadki tolerancji pozycji (3ci dzień).
  Szyk, tolerancje złożone, kombinacja tolerancji, tolerancja pozycji w dwóch kierunkach, wymaganie BOUNDARY, Counterbore, Modyfikatory pozycji wg ISO1101
  Quiz
 7. Złożone przypadki tolerancji kształtu wyznaczonej powierzchni (3ci dzień).
  Pozycja płaszczyzny ISO vs. ASME, płaszczyzna wspólna, kombinacja tolerancji, tolerancje złożone, wymaganie łączne: kształt + pozycja, rozmiar elementu, pozycja vs. bicie vs. kształt wyznaczonej powierzchni, zastosowanie tolerancji kształtu wyznaczonego zarysu.
  Quiz

Dodaj komentarz