.
„Szkolenie GPS/GD&T – Podejście Praktyczne.”
.
Czym jest GPS/GD&T? Wbrew pozorom to nie tylko specyficzny język, który służy do wymiany informacji produkcyjnej. GD&T to nie tylko zestaw zasad, symboli czy definicji – GD&T to przede wszystkim fascynujący świat, który łączy ze sobą wiele dziedzin nowoczesnej produkcji.
Definicja wyrobu/Systemy jakości/Metody wytwarzania/Metody kontroli/ – te wszystkie aspekty skupione są wokół jednego podstawowego elementu – rysunku technicznego. Dlatego też podstawową umiejętnością dobrego oraz świadomego inżyniera powinna być przede wszystkim umiejętność sprawnego czytania rysunku i interpretowania pokazanych tam wymagań.
Szkolenie, które Państwu oferujemy skupia się właśnie na tym – na umiejętności świadomego czytania rysunku technicznego. Co mamy na myśli pisząc „świadome”?
.
W planie szkolenia skupimy się na podstawowych zagadnieniach z tematu GD&T tak, aby zrozumieć i utrwalić podstawy oraz nieco bardziej zaawansowane zagadnienia:
.
- Omówimy pojęcie wymiaru, przejrzymy podstawowe typy wymiarów oraz pokażemy ich zastosowanie.
- Przeglądniemy najważniejsze normy i zasady dotyczące rysunku technicznego (ASME, ISO, zasada niezależności, zasada powłoki, modyfikatory itd.).
- Przeanalizujemy System Bazowania – co to znaczy baza, element bazowy, odwzorowanie elementu bazowego, jak budować i wyznaczać układy bazowe.
- Nie zabraknie oczywiście miejsca na przegląd wszystkich tolerancji (kształtu, kierunku i położenia). Tutaj będziemy analizować co znaczą poszczególne wymagania (co znaczy zapis w ramce tolerancji). W każdym z przykładów skupimy się na 3 podstawowych zagadnieniach: jak wygląda pole tolerancji (rozmiar i kształt), jaki element ma być w polu tolerancji (symbol w ramce tolerancji, co kontrolujemy) oraz gdzie jest pole tolerancji (bazy).
- Bardzo solidnie skupimy się na Zasadzie Maksimum Materiału – podstawowej zasadzie występującej na obecnych rysunkach.
- Dla Państwa przygotowane są również ćwiczenia zespołowe – po każdym rozdziale krótki test, który będzie miał za zadanie pokazać praktyczne podejście do prezentowanych zagadnień.
- Mówiąc o czytaniu czy interpretacji rysunku technicznego – nie możemy oczywiście pominąć zagadnień związanych z pomiarem wymagań rysunkowych. Tutaj zaprezentujemy podejście sprawdzianowe (jak działają sprawdziany), metrologię klasyczną oraz metody współrzędnościowe.
a
a
.
Dla kogo jest to szkolenie? Dla wszystkich:
.
Jesteś przed rozmową kwalifikacyjną? Uczestnicząc w tym szkoleniu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne aby dobrze się zaprezentować.
Właśnie zaczynasz pracę i swoją przygodę z rysunkiem technicznym? Idealnie. To szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Nauczysz się tutaj podstaw….oraz dużo więcej.
Jesteś doświadczonym inżynierem – zapraszamy. Na pewno nie będziesz się nudził, odświeżysz wiedzę a i zapewne dowiesz się czegoś nowego.
Podstawowe Informacje:
.
-Czas trwania szkolenia w wersji podstawowej to 2 x 7h. Zaczynamy o 8.30, kończymy o 15.30.
-W szkoleniu bierze udział do 15 osób – jest to idealna wielkość grupy szkoleniowej.
-Decyduje kolejność zgłoszeń.
-Dla każdego uczestnika przygotowane są niezbędne materiały szkoleniowe: skrypt (zapis całego szkolenia), notatnik, ołówek.
-Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. .
-Wystawiamy faktury VAT.
-Zapisy i dodatkowe info: kontakt@rysunektechniczny.pl
a