fbpx
Ładowanie…

Rysunek Techniczny GD&T/GPS

Szkolenia online: PODSTAWY - GD&T - ADVANCED - ISO286 - CHROPOWATOŚĆ POWIERZCHNI
przewiń w dół

Szkolenia Online

Proszę Państwa,

Miło mi poinformować, że jest już dostępny pełny pakiet szkoleń, obejmujący 6 najważniejszych szkoleń z tematu szeroko pojętego Rysunku Technicznego. Te szkolenia to w sumie 54 filmy o łącznej długości 700min (a więc ok. 12h). Filmy mają średnią długość 15min i są przyjazne w odbiorze. Po zakupie odpowiedniego pakietu, każdy uczestnik otrzymuje konto w serwisie rysunektechniczny24.pl. Dostęp do konta jest nielimitowany.

szkolenia

Zakupy szkoleń możliwe są jako dostępy do pojedynczych kursów oraz w pakietach, jako dostępy do kilku. Pakiet to oczywiście lepsza cena.

Te szkolenia to:

1. Szkolenie: „Rysunek Techniczny. Praktyczne Podstawy”.

Szkolenie obejmuje podstawowe zagadnienia związane z rysunkiem technicznym – jego budowę, podstawowe elementy, filozofię tworzenia, metody rzutowania oraz zapis wymiarów.

Szkolenie Basic: Rodzaje rysunków – Normy – Jednostki miary – Formaty rysunkowe – Linie rysunkowe – Podziałka – Tabele rysunkowe – Notki – Metody rzutowania – Sposoby przedstawiania geometrii przedmiotu na rysunku – Sposoby zapisu wymiarów – Podstawowe reguły i zasady wymiarowania – Typowe błędy – Wstęp do GD&T – QUIZY.

2. Szkolenie: „Rysunek Techniczny GD&T. Podejście Praktyczne”.

To szkolenie to podstawa programu: Wymiarowanie i tolerowanie geometryczne. Tutaj zaprezentowane są najważniejsze zagadnienia związane z czytaniem i interpretacją wymagań rysunkowych. Ten kurs to nie tylko przegląd tolerancji geometrycznych – to dużo więcej. Wymiar czy podstawowe zasady GD&T a także odniesienia do pomiarów oraz temat technologiczności konstrukcji: to wszystko jest tutaj.

Szkolenie GD&T/GPS: Wstęp do wymiarowania i tolerowania geometrycznego – przegląd podstawowych reguł – ramka tolerancji – wymiar i jego rodzaje – zasada maksimum materiały – bazy i elementy odniesienia – tolerancje kształtu – tolerancje kierunku – tolerancje położenia – tolerancje bicia – tolerancje kształtu wyznaczonej powierzchni – odniesienia do pomiarów współrzędnościowych – metody sprawdzianowe – klasyczne metody pomiarowe – QUIZY.

3. Szkolenie: „Rysunek Techniczny GD&T”. Poziom zaawansowany.”

Ten kurs to kontynuacja szkolenia GD&T. Zawarte są tutaj najważniejsze tematy związane z tolerancjami pozycji i kształtu wyznaczonej powierzchni. Ciekawe przykłady, praktyczne problemy i rozwiązania. Jak zwykle spora dawka wiedzy w postaci praktycznych QUIZów.

Szkolenie Advanced: Szyk elementów – Tolerancje złożone dla wymagania pozycji i kształtu wyznaczonej powierzchni – Kombinacja Tolerancji dla wymagania pozycji i kształtu wyznaczonej powierzchni – Wymaganie łączne – Boundary – CF – CT – CZ – Non Uniform – Odniesienia do pomiarów – QUIZY.

4. Szkolenie: „Rysunek Techniczny. Układ tolernacji pasowań wg ISO286.”

To szkolenie to ważny a zarazem nieco „zapominamy” temat, jakim jest układ tolerancji i pasowań. Podczas tego kursu dokładnie omówimy główne założenia normy ISO286 a także dokładnie pokazany zostanie cel stosowania zapisów wg ISO286.

Szkolenie ISO 286: Budowa układu tolerancji i pasowań – Budowa układu – Klasa tolerancji – Odchyłka podstawowa – Pasowanie – Znaczenie zapisów – Odczyt zapisów – Pasowanie wg zasady stałego otworu – Pasowanie wg zasady stałego wałka – Pasowania analogiczne – Poprawka – QUIZY.

5. Szkolenie: „Rysunek Techniczny. Chropowatość powierzchni.”

Chropowatość powierzchni to cecha mikrogeometrii powierzchni, natomiast ten temat wchodzi w skład szeroko pojętego tolerowania i wymiarowania geometrycznego. Dlaczego? Ponieważ elementy detali składają się z rzeczywistych powierzchni. Powierzchnia rzeczywista opisana jest natomiast zarówno cechami makro jak i mikrogeometrii. Ten kurs oparty jest na normach ISO4287, ISO4288 oraz ISO1302.

Szkolenie Chropowatość: Podstawy i wprowadzenie – Co to jest chropowatość powierzchni – Profil pierwotny – Filtracja – Graniczne długości fali filtra chropowatości – Parametry chropowatości (Ra, Rz, itd.) – Oznaczenia na rysunku – Zasady i sposoby pomiaru.

6. Szkolenie: „Tolerancje ogólne wg ISO2768”.

Kurs ten to bardzo ważny temat, ponieważ zastosowanie tolerancji ogólnych na rysunkach jest szerokie. Nie tyle nawet chodzi o użycie tolerancji ogólnych wg ISO2768, ale również o użycie tolerancji ogólnych zdefiniowanych w normach korporacyjnych. Tolerancje ogólne to nie tylko tolerancje wymiarów liniowych ale również ogólne tolerancje geometryczne. Podczas tego szkolenia dokładnie skupimy się na tym aspekcie szeroko pojętego wymiarowania i tolerowania geometrycznego.

Szkolenie Tolerancje Ogólne: Podstawy i wprowadzenie – Tolerancje ogólne dla wymiarów liniowych wg ISO 2768-1 – Tolerancje ogólne geometryczne wg ISO 2768-2 – Klasy tolerancji ogólnych – Praktyczne przykłady zastosowania – Zalety vs. Wady stosowania ISO 2768.

Dodaj komentarz