fbpx
Ładowanie…

Rysunek Techniczny GD&T/GPS

Szkolenia online: PODSTAWY - GD&T - ADVANCED - ISO286 - CHROPOWATOŚĆ POWIERZCHNI
przewiń w dół

Szkolenia GPS/GD&T – otwarte

.

„Szkolenie GPS/GD&T – Podejście Praktyczne.”

.

Czym jest GPS/GD&T? Wbrew pozorom to nie tylko specyficzny język, który służy do wymiany informacji produkcyjnej. GD&T to nie tylko zestaw zasad, symboli czy definicji – GD&T to przede wszystkim fascynujący świat, który łączy ze sobą wiele dziedzin nowoczesnej produkcji.

Definicja wyrobu/Systemy jakości/Metody wytwarzania/Metody kontroli/ – te wszystkie aspekty skupione są wokół jednego podstawowego elementu – rysunku technicznego. Dlatego też podstawową umiejętnością dobrego oraz świadomego inżyniera powinna być przede wszystkim umiejętność sprawnego czytania rysunku i interpretowania pokazanych tam wymagań.

Szkolenie, które Państwu oferujemy skupia się właśnie na tym – na umiejętności świadomego czytania rysunku technicznego.  Co mamy na myśli pisząc „świadome”?

.

W planie szkolenia skupimy się na podstawowych zagadnieniach z tematu GD&T tak, aby zrozumieć i utrwalić podstawy oraz nieco bardziej zaawansowane zagadnienia:

.

  • Omówimy pojęcie wymiaru, przejrzymy podstawowe typy wymiarów oraz pokażemy ich zastosowanie.
  • Przeglądniemy najważniejsze normy i zasady dotyczące rysunku technicznego (ASME, ISO, zasada niezależności, zasada powłoki, modyfikatory itd.).
  • Przeanalizujemy System Bazowania – co to znaczy baza, element bazowy, odwzorowanie elementu bazowego, jak budować i wyznaczać układy bazowe.
  • Nie zabraknie oczywiście miejsca na przegląd wszystkich tolerancji (kształtu, kierunku i położenia). Tutaj będziemy analizować co znaczą poszczególne wymagania  (co znaczy zapis w ramce tolerancji). W każdym z przykładów skupimy się na 3 podstawowych zagadnieniach: jak wygląda pole tolerancji (rozmiar i kształt), jaki element ma być w polu tolerancji (symbol w ramce tolerancji, co kontrolujemy) oraz gdzie jest pole tolerancji (bazy).
  • Bardzo solidnie skupimy się na Zasadzie Maksimum Materiału – podstawowej zasadzie występującej na obecnych rysunkach. 
  • Dla Państwa przygotowane są również ćwiczenia zespołowe – po każdym rozdziale krótki test, który będzie miał za zadanie pokazać praktyczne podejście do prezentowanych zagadnień.
  • Mówiąc o czytaniu czy interpretacji  rysunku technicznego – nie możemy oczywiście pominąć zagadnień związanych z pomiarem wymagań rysunkowych. Tutaj zaprezentujemy podejście sprawdzianowe (jak działają sprawdziany), metrologię klasyczną oraz metody współrzędnościowe.

–Plan Szkolenia GD&T–

a

GD&T - szkolenie rysunek techniczny
Szkolenie GD&T

a

–Kalendarz Szkoleń GD&T–

.

Dla kogo jest to szkolenie? Dla wszystkich:

.

Jesteś przed rozmową kwalifikacyjną? Uczestnicząc w tym szkoleniu dowiesz się wszystkiego, co niezbędne aby dobrze się zaprezentować.

Właśnie zaczynasz pracę i swoją przygodę z rysunkiem technicznym? Idealnie. To szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Nauczysz się tutaj podstaw….oraz dużo więcej.

Jesteś doświadczonym inżynierem – zapraszamy. Na pewno nie będziesz się nudził, odświeżysz wiedzę  a i zapewne dowiesz się czegoś nowego.


–Kalendarz Szkoleń GD&T–

Podstawowe Informacje:

.

-Czas trwania szkolenia w wersji podstawowej to 2 x 7h. Zaczynamy o 8.30, kończymy o 15.30.

-W szkoleniu bierze udział do 15 osób – jest to idealna wielkość grupy szkoleniowej.

-Decyduje kolejność zgłoszeń.

-Dla każdego uczestnika przygotowane są niezbędne materiały szkoleniowe: skrypt (zapis całego szkolenia), notatnik, ołówek.

-Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. .

-Wystawiamy faktury VAT.

-Zapisy i dodatkowe info: kontakt@rysunektechniczny.pl

a

–Plan Szkolenia GD&T–

GD&T - szkolenie rysunek techniczny
Szkolenie Rysunek Techniczny